Showbiz

Dalin sekretet/ Princeshë Diana hodhi nga shkallët njerkën e saj

Shkruar nga Liberale
Dalin sekretet/ Princeshë Diana hodhi nga shkallët njerkën e saj

Në shtator të vitit 1989, princeshë Diana ishte te shtëpia e prindërve të saj, në Althorp të Northamptonshërit, Angli, kur nuk e përmbajti dot zemërimin që kishte për njerkën.

28-vjeçarja bëri fjalë me konteshën Raini Spenser, e cila ishte martuar me babain e saj, Xhonin, që prej 13 vitesh. Pastaj e shtyu aq fort sa kontesha u rrokullis nga shkallët.

Këtë e tregon ish-ndihmësja personale e konteshës, Sju Haui, në një dokumentar që është transmetuar kohët e fundit, i cili përqendrohet te marrëdhënia “dashamirësi/urrejtje” që Diana ka pasur me njerkën e saj. Haui thotë se kontesha u ngrit e tronditur dhe me të nxira nëpër trup.

Armiqësia e tyre, por dhe miqësia e papritur, është një histori tërheqëse që ka çuar në realizimin e këtij dokumentari.

Të dyja gratë kanë vdekur sot. Diana vdiq në një aksident me makinë në vitin 1997, ndërsa Raini, vajza e shkrimtares së famshme angleze, Barbara Kartland, vdiq në vitin 2016 nga kanceri.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1097008,1097004,1097005,1097002,1097003,1097006,1097009,1097007"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH