Aktualitet

Dalin rezultatet në Gjuhë Shqipe dhe Letërsi: 5.73% e maturantëve marrin “10”

Shkruar nga Liberale
Dalin rezultatet në Gjuhë Shqipe dhe Letërsi: 5.73% e

Sapo janë publikuar nga QSHA edhe rezultatet e maturantëve tanë në provimin Gjuhë Shqipe dhe Letërsi.

sipas ministres Evis Kushi” Këtë vit ata që kanë shkëlqyer me rezultate të larta janë më shumë se vitin e kaluar.”

Kalueshmëria është 98.38% dhe me notën 10 janë vlerësuar rreth 5.73% e maturantëve.

“Urimet më të mira dhe suksese të gjithëve nesër në provimin e fundit të lëndës me zgjedhje!, ishte mesazhi i ministres, Evis Kushi.

➡️ Linku i rezultateve:

http://qsha.gov.al/infos/matura_2023/d1/D1_rezultate.pdf

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH