Aktualitet

Dalin pagat e prokurorëve dhe hetuesve të SPAK

Shkruar nga Liberale
Dalin pagat e prokurorëve dhe hetuesve të SPAK

Ndërsa prokuroria ka njoftuar se ka nisur verifikimet për të gjetur personin që e ka shpërndarë databasën me pagat e 630 mijë qytetarëve, “Panorama.al” publikon pagat e prokurororëve dhe hetuesve të SPAK që janë pjesë e kësaj liste.

Databasen e kryeson me pagën më të lartë drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme, Arben Kraja.

Prokurorë të SPAK

Arben Kraja 593,978.00

Altin Dumani 541,489.00

Vladimir Mara 517,750.00

Ened Nakuçi 510,546.00

Edvin Kondili 499,795.00

Doloreza Musabelliu 485,953.00

Dritan Prençi 483,265.00

Manjola Kajana 475,202.00

Behar Dibra 445,947.00

Klodjan Braho 419,964.00

Hetues të SPAK

Rudi Peza 176,678.00

Besnik Muslia 176,678.00

Piro Stefani 171,954.00

Suela Bushi 171,954.00

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH