Kryesore

Dalin fotot e ish-kryprokurores nga burgu, ja çfarë bën ajo

               Publikuar në : 11:20 - 11/09/19 LP

Mediat maqedonase kanë publikuar një fotografi të ish-kryeprokurores Speciale, Katica Janeva nga burgu i Shutkës, ku ndodhet pas skandalit të madh korruptiv që përfshiu Maqedoninë.

Prokurorja Speciale Katica Janeva është vendosur në një repart të posaçëm në Shutkë, për shkak të sigurisë dhe gjendjes shëndetësore.

Këtë e bëri të ditur drejtori i burgut Esad Rahiç, në intervistën javore në radion “Evropa e Lirë”.

Por ajo po trajtohet ndryshe nga të burgosurat e tjera në këtë burg. Janeva është vendosur në qeli vetëm me një femër tjetër./Gazeta Liberale

1-295-696x430 SJO-katica-janeva-feature-2017-foto-Robert-Atanasovski-1280x721 Janeva-burgu-i-shutkës
<
>
(Visited 217 times, 1 visits today)

Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *