Showbiz

Dalin detaje të reja nga filmi i Luizit dhe Oltës

Shkruar nga Liberale
Dalin detaje të reja nga filmi i Luizit dhe Oltës

Tashmë është zyrtare! Luiz Ejlli dhe Olta Gixhari bashkohen në projektin e ri filmik.

“Në kuadër të dashurisë” do të jetë një komedi romantike, ku nuk do të mungojnë të qeshurat, por as lotët. Filmi shfaq një histori dashurie në kohët moderne që ndërlidh jetët e dy njerëzve dhe të familjeve të tyre.

Një çift i martuar prej vitesh janë në prag të ndarjes. E ndërsa përgatisin letrat e divorcit, një ftesë iu vjen nga mamaja e vajzës për një festë surprizë ditëlindjeje. Të gjendur para sikletit, çifti vendos të lënë Tiranën, e të nisen në Korçë, në këtë vizitë e cila bashkon familjet e të dyja palëve.

Pikërisht kjo vizitë do t’i tregojë atyre të vërteta të hidhura për veten dhe njerëzit e afërt duken i bërë të ri-mendojnë edhe njëherë gjithçka.

Nga ‘rivalë’ në shtëpinë e “Big Brother VIP”, Luizi dhe Olta do të vijnë tashmë si burrë dhe grua në “Në kuadër të dashurisë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH