Sport

Cristiano Ronaldo nuk do të largohet nga Arabia Saudite: Do të pres Messin dhe Benzeman

Shkruar nga Liberale
Cristiano Ronaldo nuk do të largohet nga Arabia Saudite: Do të pres
Pavarësisht se nuk arriti të fitojë një titull në Arabinë Saudite këtë vit, Cristiano Ronaldo iU ka dhënë fund spekulimeve se mund të largohet nga Al Nasr dhe shpreson që lojtarë të tjerë të mëdhenj të luajnë në ligë. Edhe Cristiano Ronaldo do të luajë në Al Nasr në sezonin e ri. Këtë e ka zbuluar në një intervistë për gazetarin maroken Weam Al Dakheel, futbollisti portugez, i cili kaloi gjashtë muaj në Arabinë Saudite. “Të jem i sinqertë, prisja të fitoja diçka këtë vit, por nuk është gjithmonë ashtu siç mendojmë apo siç duam, ndonjëherë na duhet pasion, qëndrueshmëri dhe këmbëngulje për të arritur më të mirën. Unë ende besoj se vitin e ardhshëm do të përmirësohemi shumë”, tha ndër të tjera ai. “Jam i lumtur këtu. Unë dua të vazhdoj këtu dhe do ta bëj. Jeta po ecën shumë mirë, kampionati është i mirë”, vuri në dukje më pas.
Duke folur për ligën ai tha: “Liga është shumë e mirë, por mendoj se kemi shumë, shumë mundësi për të vazhduar ta rritim atë. Liga është konkurruese. Kemi ekipe shumë të mira, lojtarë shumë të mirë arabë. Ata duhet të përmirësojnë infrastrukturën e tyre. Edhe për gjyqtarët, sistemi VAR duhet të jetë pak më i shpejtë. Për pesë vitet e ardhshme, mendoj se liga saudite mund të jetë një nga pesë ligat më të mira në botë”. Ronaldo foli edhe për ndryshimin në stërvitje: “Në Evropë ne stërvitemi më shumë në mëngjes, por këtu stërvitemi pasdite ose në mbrëmje... dhe në Ramazan stërvitemi në 10 të natës. Kjo është shumë e çuditshme, por është një përvojë. Më pëlqen të jetoj në këto momente sepse me këto gjëra mëson. Është e vështirë, por nuk është asgjë që nuk e kam parë më parë”. Ronaldo u pyet edhe për thashethemet që janë zhvilluar se Messi dhe Benzema do të luajnë në Arabinë Saudite në sezonin e ri: “Nëse duan të vijnë lojtarë të mëdhenj dhe emra të mëdhenj janë të mirëpritur sepse nëse kjo ndodh, liga do të përmirësohet pak. ." Kujtojmë se Lionel Messi ka pranuar një ofertë prej 1.2 miliardë euro nga Al Hilal dhe Karim Benzema nga Al Ittihad.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH