Sport

Video/ Shihni se çfarë ka humbur Cristiano Ronaldo?

Shkruar nga Liberale
Video/ Shihni se çfarë ka humbur Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo humbi një shans 100% për të shënuar kundër skuadrës qipriote Omonia në Europa League.

Cristiano mori topin nga Diogo Dalot pikërisht në vijën e portierit: Një pozicion ideal, portieri nuk ka gjasa të presë topin pasi portat janë pothuajse bosh (përveç mbrojtësit që qëndron në vijë).

Por Cristiano Ronaldo humbi një rast që nuk do ta kishte humbur askush kundër qipriotëve Omonia Nicosia në fitoren 3-2 të Manchester United në Europa League... duke i habitur të gjithë dhe duke e lënë legjendën portugeze të bllokuar në 699 gola në karrierën e tij me klubin, prej shumë kohësh, pa mundur dot të realizojë golin e 700-të.

Cristiano Ronaldo la pas një natë tjetër për t'u harruar në Qipro, ndaj Omonia Nicosia.  Ai goditi shtyllën kur e kishte thuajse të sigurt të shënonte çdo sulmues amator. Një fans e konsideroi performancën e tij si shenjë se 'Ronaldo ka mbaruar'

https://twitter.com/i/status/1578089308900270081

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH