Aktualitet

Ç'po ndodh në SPAK? Ambasadorja Yuri Kim, sot dhe nesër takime me gjyqtarët e GJKKO dhe Apelit të Posaçëm

Shkruar nga Liberale
Ç'po ndodh në SPAK? Ambasadorja Yuri Kim, sot dhe nesër

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim ka sot në mëngjes në Gjykatën e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Lajmi është bërë me dije nga gazetarja Klodiana Lala, e cila tha se në takim ka qenë e pranishme edhe drejtuesja, Irena Gjoka dhe gjyqtarë të tjerë të Shkallës së Parë.

Sipas saj, ambasadorja do të rikthehet sërish nesër në orën 10:30 për t’u takuar me drejtues dhe gjyqtar të Apelit të Posaçëm.

Burimi: BW

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH