Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Covid-i ekonomik më i rëndë për shqiptarët

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Covid-i ekonomik më i rëndë për

Ndërsa e gjithë bota pritet të shënojë rënie ekonomike dhe recension për disa vende, raporti i BERZH nuk parashikon asgjë optimiste për Shqipërinë më 2020. Një rënie me 9 përqind, që i afrohet asaj të vitit 1997, ndërsa shpresat për rimëkëmbje vitin e ardhshëm varen tek rindërtimi

Covid-i shëndetësor na preku pak. Për këtë qeveria nuk ka ngurruar sigurisht të marrë meritat, për menaxhimin e situatës përmes masave të karantinës. Covid-i financiar rrezikon jo vetëm të na çojë në recension, siç parashikonte pak kohë më parë nga FMN e Banka Botërore, por të na rreshtojë mes vendeve të prekur më rëndë në ekonomi.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH