Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: COVID 19/ Për një javë 40 % më shumë

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: COVID 19/ Për një javë 40 % më

Në 7 ditët e fundit u rregjistruan 5124 të infektuar dhe 85 viktima, niveli më i lartë i shënuar deri më tani.

Vetëm në 24 orët e fundit, u njoftuan 17 vdekje, shifra më e madhe ditore.

Situata e pandemisë COVID 19 vijon të përkeqësohet. Të dhënat e javës që shkoi dëshmojnë një rritje si të rasteve, ashtu dhe të viktimave, ndërkohë që pacientët në spitale shtohen dita ditës.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH