Aktualitet

Covid-19 në burgun e e Fierit, 9 të infektuar

               Publikuar në : 18:24 - 15/08/20 liberale

Covid-19 ka hyrë edhe në burgun e Fierit. Mësohet, se në IEVP Fier, 6 punonjës të Policisë së Burgjeve, 2 infermierë dhe 1 i burgosur kanë rezultuar pozitivë me Covid-19 .

Pavarësisht gjendjes tepër të rëndë të të burgosurit ai thjesht është izoluar nga të burgosurit e tjerë, por nuk është shoqëruar dhe shtruar në një nga Spitalet Covid.

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back