Kryesore

Covid-19/ Bill Gates tregon si mund ta zhdukim për 10 javë virusin

               Publikuar në : 15:16 - 19/03/20 liberale

Bill Gates ka deklaruar se pandemia Covid-19 mund të zgjasë deri në 10 javë, nese procesi i kurimit ecën mirë dhe punohet ashtu sikurse duhet.

“Nëse një vend bën një punë të mirë me testimin dhe marrjen e masave për kurimin, atëherë brenda 6-10 javësh do të vëmë re dita ditës një ulje të ndjeshme të numrit të rasteve’’, tha ai, ndërsa u ka bërë thirrje të gjithë individëve që të qendrojnë sa më shumë të izoluar të jetë e mundur, pasi kjo është e vetmja mënyrë që ndihmon për t’ju kthyer sa më shpejt jetës normale. /Gazeta Liberale

Tags: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back