Globi

Covid-19/ Bilanci i viktimave gjatë 24 orëve të fundit në Itali

Shkruar nga Liberale
Covid-19/ Bilanci i viktimave gjatë 24 orëve të fundit në

Autoriteti Civil italian ka përditësuar të dhënat në lidhje me koronavirusin në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 66 viktima, duke shënuar një rritje të bilancit në krahasim me ditët e kaluara. Ndërkohë numri i viktimave, që prej fillimit të pandemisë ka shkuar në 34,514.

Po ashtu janë regjistruar 333 raste të reja, duke e cuar numrin total të të infektuarëve prej filimit të pandemisë ka shkuar në 238,159.

Nga këta, 216 raste të reja dhe 36 viktima janë shënuar në Lombardi.9.

Gjithashtu, rritje ka pasur edhe numri i pacientëve të shtruar në terapi intensive: 5 më shumë në krahasim me dje. Të shëruarit në 24 orët e fundit janë 1 089.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH