Globi

Covid-19/ Bilanci i viktimave gjatë 24 orëve të fundit në Itali

Shkruar nga Liberale
Covid-19/ Bilanci i viktimave gjatë 24 orëve të fundit në

Emergjencat Civile, në raportimin e tyre ditor, bëjnë me dije se 60 persona të tjera kanë humbur betejën me koronavirusin gjatë 24 orëve të fundit në Itali.

Po ashtu, numri total i personave që kanë humdur jetën prej fillimit të pandemisë ka shkuar në 33,475 viktima.

Një ulje të ndjeshme ka pësuar dhe numri i të infektuarve të rinj, ku në 24 orët e fundit raportohen vetëm 178 raste të reja./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH