Sport

Conference League/ Vendimi i UEFA-s, ndeshja që do të luhet në “Air Albania”

Shkruar nga Liberale
Conference League/ Vendimi i UEFA-s, ndeshja që do të luhet në

Stadiumi “Air Albania” i Tiranës do të presë një tjetër ndeshje ndërkombëtare. UEFA sipas FSHF-së vendosi sot të spostojë ndeshjen mes klubit të Ballkanit (Kosovë) dhe FC Ciktoria Plzen (Çeki) nga stadiumi “Fadil Vokrri” i Prishtinës në stadiumin “Air Albania”.

Ky vendim është marrë për shkak të kushteve të përkeqësuara të fushës në stadiumin e kryeqytetit kosovar, ndërkohë që sfida është e programuar të luhet në Shqipëri më datë 30 nëntor, duke nisur nga 18:45.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH