Sport

Çmenduria e fundit e Maradonës zbulohet nga testamenti

Shkruar nga Liberale

Legjenda argjentinase, Diego Armando Maradona u nda nga jeta ditën e djeshme, në moshën 60 vjecare.

Megjithatë, legjenda argjentinase nuk mund të largohej nga kjo botë pa një çmenduri. Gazetari argjentinas, Hernan Kastija, ka zbuluar një skenar të bujshëm së fundmi.

Ai shprehet se Maradona ka firmosur një testament, ku kërkon të mos varrosej kur të ndërronte jetë, por të balsamosej dhe trupi i tij të ekspozohej. F

amilja e legjendës, e ka marrë së fundmi vesh këtë dhe tashmë është në një dilemë të madhe se çfarë duhet të bëjnë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH