Aktualitet

Cili është vendi me më pak turistë, vetëm 200 persona në vit e vizitojnë

Shkruar nga Liberale
Cili është vendi me më pak turistë, vetëm 200 persona

Mund të konsiderohet një parajsë në tokë, megjithatë pak njerëz e vizitojnë atë çdo vit.

Turizmi është një barometër për ekonominë e disa vendeve.

Çdo vit presin me padurim miliona turistë që vizitojnë ishujt, por edhe kontinentin, për t’i dhënë frymë ekonomisë vendase.

Kur është në pushtet fryhet, shkon 250 mijë vota kur nuk është në pushtet thahet. Në këtë kuptim nuk e shih fare, Ilir Metën e shoh si pjesë të kësaj që po ndodh me Berishën.

E pres, të ndodhë si me Metën, ashtu dhe Ramën, kolonave të këtij tranzicioni. E kanë gatuar vetë fatin e tyre, jo ne.

Na kanë vjedhur, edhe kohën madje. Prej demokracisë mendonim se do të hynim në BE dhe kaluan 32 vite dhe ende nuk ka shpresë. Si mund t’i them unë vajzës që voto për Berishën, duhet t’ju hapin rrugë të rinjve. Këta nuk lëvizin, nuk shkuleshin as me votë.

Tani të ndiqet rruga penale”, the Hoxha.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH