Aktualitet

Çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e mërkurë?

Shkruar nga Liberale
Çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e

Ditën e mërkurë vendi do të ndikohet nga masa ajrore të paqendrueshme. Parashikohet të mbizotërojnë vranësirat si dhe orët me diell. Në mbrëmje më tepër kthjellime.

Sipas SHMU era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet shoqëruar me valëzim në dete të forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:                                                                                                                                                              

në zonat malore 12 deri 18°C                                                                                                                                                          

në zonat e ulëta 16 deri 26°C                                                                                                                                                                 

në zonat bregdetare 17 deri 25°C

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH