Aktualitet

Çfarë pritet në Kongresin e jashtëzakonshëm të PS më 12 qershor?

Shkruar nga Liberale
Çfarë pritet në Kongresin e jashtëzakonshëm të

Një ndryshim të strukturave, një formatim të ri.

Kjo është ajo që pritet nga Kongresi i jashtëzakonshëm i PS që do të mbahet më 12 qershor.

Kështu deklaroi në “Kjo Javë” në News24 Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me parlamentin Elisa Spiropali.

Ajo tha se pas fitores, PS nuk mund të rrijë në vend.

“Një ndryshim të strukturave, një formatim të ri. Është partia më e vjetër më e re që mund të gjendet. E dimë se nuk mund të rrimë në vend pas fitores, duhet t’u ofrojmë qytetarëve një parti më të hapur. Të jemi të përgatitur për zgjedhjet lokale dhe qeverisja që është një betejë e vazhdueshme për të përmirësuar shërbimet”, tha Spiropali.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH