Globi

Çfarë po ndodh në Poloni? Varshava zgjohen me simbole naziste

Shkruar nga Liberale
Çfarë po ndodh në Poloni? Varshava zgjohen me simbole naziste

Në Varshavë polakët kanë përfunduar në një realitet paralel me Rajhun e Tretë.

Në rrugët e kryeqytetit polak u varën postera dhe flamuj nazist.

Qytetarët dhe kalimtarë të kryeqytetit polak vërshuan me komente në rrjetet sociale, të tmerruar nga ajo që po ndodhte. Ishte në fakt xhirimet e serialit televiziv  Ludzie i bogowie (Njerëz dhe Zota), i cili është në sezonin e dytë. /Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH