Aktualitet

Virusi i merrë jetën 28 - vjecares shtatëzënë tek Infektivi

Shkruar nga Liberale
Virusi i merrë jetën 28 - vjecares shtatëzënë tek

Pas muajve të tërë bashkëjetesë me virusin, shume persona kanë humbur jetën, këtu jo vetëm persona të moshës së tretë apo të cilat kanë sëmundje bashkëshoqëruese, por edhe grupmosha të reja.

Një prej tyre është edhe një 28 vjecare, e cila e shtruar prej tre ditësh në shërbimin intensiv të infektivit ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme për shkak të komplikacione të shkaktuara nga koronavirusi.

28- vjecarja ka qenë në muajin e pestë të shtatëzanisë dhe ka pësuar hemorragji të brendshme në njërin prej reparteve të kirurëgjisë teksa mjekët përpiqeshin ti jepnin ndihmë pas hemorragjisë së brendshme që kishte pësuar.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH