Aktualitet

Çfarë ndodh me euron, dollarin dhe paundin? Njihuni me kursin e këmbimit valutor për sot

Shkruar nga Liberale
Çfarë ndodh me euron, dollarin dhe paundin? Njihuni me kursin e

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 100.2 lekë dhe do shitet me 110.2 lekë.

Euro sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 106 lekë dhe do shitet me 106.8 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do blihet me 108.8 lekë dhe do shitet me 110 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 121.6 lekë dhe do shitet me 122.6 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH