Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Çfarë do të ndryshojë pas Venecias

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Çfarë do të ndryshojë pas

Ndryshime të thella të projektligjit “Antishpifje” dhe adresimi në nivel kushtetues i ngërçeve në Gjykatën Kushtetuese, me mekanizmin zhbllokues dhe betimin e gjyqtarëve.

Këto ishin rekomandimet kyçe të Komisionit të Venecias, në dy Opinionet e Fundit.

Përtej leximeve nga secila palë si fitore, maxhoranca nuk tregon shenja tërheqjeje as nga ligji që sipas ekspertëve të huaj, ashtu siç është mund të bëjë me shumë dëme se të sjellë përfitime as nga nisma për shkarkimin e presidentit.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni sot në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH