Aktualitet

CDU/CSU/ Reagon Rama: Koha nuk pret, sepse 30 qershori nuk është

               Publikuar në : 19:17 - 23/05/19 R Liberale

Kryeministri Edi Rama reagon pas apelit të dy partive kryesore që qeverisin Gjermaninë, duke theksuar edhe një herë se data 30 qershor për zhvillimin e zgjedhjeve lokale nuk shtyhet.

“U jam shumë falenderues miqve të Shqipërisë dhe partnerëve politikë të LB&PD në CDU/CSU, për vëmendjen e tyre ndaj situatës politike! Krejt dakord me gjithçka kanë shprehur publikisht dhe për nevojën e dialogut pa kushte. Koha nuk pret sepse 30 qershori s’është në dorën tonë!”, shkruan Rama në Twitter.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *