Sport

Brazili i pa diskutueshëm, fiton Copa Amerika

Brazili
               Publikuar në : 10:06 - 08/07/19 KN

Finalja e kupës së Amerikës latine ishte një 90 minutës plot me emocione mes vendit organizator, Brazili dhe miqve Peruanë. Gjithçka dukej se do ishte e lehtë për Brazilin pasi goli i parë erdhi në minutën e 15 nga lojtari i Evertonit, Gremio.

Brazili vazhdoj me lojën e vet dhe dukej sikur do e kontrollonte lojën deri ne fund të pjesës së parë, por një prekje e topit me dorë nga ana e mbrojtësit Thiago Silva, bëri që arbitri të akordonte një penallti në favor të Perusë.

Brazili u ambientua shpejt me ritmin e ri të Peru-së dhe me anë të Gabriel Jesus, arritën të dyfishonin shifrat.

Një karton i kuq i dhënë kundrejt Gabriel Jesus, i rriti shpresat Perusë, por gjithçka u shua kur Brazili shënoj edhe golin e tretë.

Kujtojmë se pak më para Leonel Messi akuzoj arbitrat për favorizim të Brazilit në këtë kupë të Amerikës./Gazeta Liberale

(Visited 22 times, 1 visits today)

Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *