Life Style

Brabus sjell “bishën” e blinduar të Mercedes

               Publikuar në : 20:18 - 22/05/20 liberale

Kompania gjermane e modifikimit të makinave Brabus, ka prezantuar ditët e fundit krijimin e saj më të fundit një Mercedes-Benz G-Wagen, i gjithë i blinduar me çelik dhe rezistent ndaj shpërthimeve që mund të mbajë të sigurt njerëz që e ndiejnë veten të rrezikuar nga një sulm.

Çmimet janë të ndryshme në varësi të makinës dhe fillojnë nga 440 mijë paund deri në 645 mijë paund.

Një Mercedes i thjeshtë i këtij lloji nis me çmimin origjinal prej 90 mijë paundësh, por Brabus e ka transformuar totalisht atë, duke i inkoorporuar dhe të ashtuquajturën “Qelizë Mbrojtëse” e cila mund t’i bëjë ballë sulmeve me automatikë kallashnikov dhe shpërthimeve të granatave.

<
>
28661848-8343721-Three_Brabus_Invicto_models_are_available_ranging_from_440_000_t-a-36_1590072738636 28661850-8343721-All_this_protection_adds_around_a_tonne_to_the_G_Wagen_s_already-a-38_1590072739147 28661852-8343721-Full_metal_jacket_This_is_the_Brabus_Invicto_an_explosion_and_bu-a-29_1590072734501 28661856-8343721-The_Invicto_Mission_the_most_protective_and_expensive_of_the_thr-a-32_1590072738073 (1) 28661856-8343721-The_Invicto_Mission_the_most_protective_and_expensive_of_the_thr-a-32_1590072738073 28661858-8343721-The_Mission_gets_high_performance_lightning_and_signal_systems_a-a-35_1590072738588 28661860-8343721-If_you_re_on_the_run_right_now_and_therefore_in_the_market_for_a-a-39_1590072739151 28661862-8343721-Bodyguard_heavies_are_not_included_in_the_price_tag_of_any_of_th-a-37_1590072739143 28661864-8343721-The_Invicto_models_have_a_130mph_top_speed_and_even_escape_at_sp-a-40_1590072739156 28661870-8343721-The_Mission_also_boasts_fresh_air_vents_with_ABC_filters_to_resi-a-41_1590072739307 28661880-8343721-The_two_most_expensive_variants_are_the_Mission_costing_645_600_-a-6_1590075177158 28661884-8343721-Brabus_replaces_the_Mercedes_G_Wagen_shell_with_a_self_contained-a-9_1590075177510 28661888-8343721-The_Invicto_Pure_is_the_most_affordable_version_in_the_range_pri-a-7_1590075177177

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back