Aktualitet

Botimi i UET PRESS objekt i Bllokut/ Privilegjet, aleancat, martesat

               Publikuar në : 16:49 - 20/11/19 liberale

Top Story në këtë dokumentar përmes rrëfimeve, pasqyron misterin që ka shoqëruar çdo pjesë të historisë së Shqipërisë gjatë viteve të diktaturës në zonën e Bllokut, aty ku jetonin figurat më të larta politike

Top Story rëndësi të madhe i kushton miqësive të rrema, intrigave të asgjesimeve, aleancave për interesa, të cilat ishin pjesë e lojës për pushtet, për më shumë se gjysëm shekulli në atë kohë

Top Story ndalet dhe tek mënyra e jetesës së diktatorit dhe familjeve të tjera të pushtetshme, se si kjo zonë elitare në Tiranë, vëzhgohej nga të gjitha anët me roje, ushtarë me automatik në krah, ku hynin e dilnin mercedes të zinj.

Kush ishin figurat elitare që jetonin në këtë zonë, si lakmoheshin fëmijët e tyre, trendi i ri i martesave, atmosfera, vrasjet dhe vetvrasjet në bllok dhe si ky territor mitik, vijon të jetë e lakmuar nga popullata, janë disa nga  çështjet që Top Story i kushton vëmendje.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back