Bota

VIDEO/ UFO-t fluturojnë mbi bazën ajrore amerikane/ Publikohet video me pamje të çuditshme

Shkruar nga Liberale

VIDEO/ UFO-t fluturojnë mbi bazën ajrore amerikane/ Publikohet video

Është zbuluar një video e UFO-ve që fluturojnë mbi një bazë ushtarake amerikane në Irak. Diçka që ka habitur ekspertët.

Pamjet janë regjistruar në vitin 2018, por vetëm tani kanë dalë në dritë, në dokumentarin e quajtur ‘TMZ Presents: UFO Revolution’.

Regjisori dhe ufologu Jeremy Corbell ka qenë përgjegjës për sigurimin e pamjeve. Ai thekson se në fakt mund të jetë një objekt i paidentifikuar (UFO) ose fenomen anomal i paidentifikuar (UAP).

“Sot ne po publikojmë imazhe RAW të një inkursioni UAP të filmuar brenda një Baze të Përbashkët Operative të SHBA. Ky UAP me origjinë të panjohur tregoi aftësi transmediale dhe është përcaktuar zyrtarisht nga inteligjenca amerikane. Agjencitë si UAP (fenomene ajrore të paidentifikuara). Ky përcaktim aktualisht qëndron”, tha Corbell në një postim në X.

imazhet e zbuluara tregojnë një imazh ajror bardhë e zi të një baze ajrore në Irak. Në të, një objekt mund të shihet duke lëvizur drejt anës së djathtë të ekranit, duke bërë rrugën e tij mbi majën e bazës ajrore dhe duke u zhdukur.

Ish-kreu i zyrës së hetimeve të UFO-ve të Ministrisë së Mbrojtjes, Nick Pope, i tha Metro se ai është “shumë i sigurt se imazhet janë autentike”, duke vënë në dukje se Corbell ka publikuar imazhe të UFO-ve në të kaluarën dhe se ato kanë qenë të vërteta, duke e bërë atë një person të besueshëm.

Një nga marinsat pranoi se “nuk mund ta tregonte” atë që kishte parë, por e dinin se nuk ishte diçka që ata e njihnin.

Poll
SHQIPENGLISH