Bota

Vdes në moshën 53-vjeçare zv.presidenti i kompaninë më të madhe ruse të naftës

Shkruar nga Liberale

Vdes në moshën 53-vjeçare zv.presidenti i kompaninë

Kompania më e madhe ruse e naftës Lukoil ka njoftuar se ka vdekur zv presidenti i kompanisë, Vitaly Robertus.

Ai vdiq në moshën 53-vjeçare dhe në rrethana të dyshimta, raportojnë mediat e huaja. Kompania nuk bëri me dije rrethanat e vdekjes të drejtuesit. Robertus është vetëm njëri nga drejtuesit e lartë të Lukoil që ka ndërruar jetë gjatë viteve të fundit.

Vitaly Robertus, piloti kryesor në klubin rus të aviacionit sportiv RusJet kishte qenë kampion bote më 2011 në këtë disiplinë.

Poll
SHQIPENGLISH