Bota

TRAGJEDI/ I mituri qëllon me pistoletë aksidentalisht veten

Shkruar nga Liberale

TRAGJEDI/ I mituri qëllon me pistoletë aksidentalisht veten

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Pensilvani të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një i mitur humbi jetën teksa gjeti një pistoletë gjysmë automatike të mbushur në divanin e shtëpisë së tij dhe aksidentalisht qëlloi veten.

Siç raportojnë mediat amerikane, babai i fëmijës, 28-vjeçari Josè Hilario Abreu është arrestuar dhe akuzohet për vrasje.

Ai kishte lënë armën pa mbikëqyrje në divanin ku ishin ulur dy fëmijët e tij, Elija, vogëlushi që humbi jetën dhe vëllai i tij dy vjeç.

Poll
SHQIPENGLISH