Globi

Tragjedi/ Bie avioni, humb jetën aktori i Hollivudit dhe dy fëmijët e tij

Shkruar nga Liberale

Tragjedi/ Bie avioni, humb jetën aktori i Hollivudit dhe dy

Një aktor amerikan u vra tragjikisht së bashku me dy vajzat e tij, 10 dhe 12-vjeç, pasi avioni i tyre u rrëzua dhe u rrëzua në ujërat e një ishulli të vogël Karaibe .

Christian Klepscher, i cili ishte 51-vjeç dhe me emrin artistik Christian Oliver, u konfirmua i vrarë në aksident, së bashku me fëmijët e tij, Mandita dhe Annick. Piloti i avionit, Robert Sachs, gjithashtu u vra.

Gjatë karrierës së tij, Oliver u shfaq në filma të mëdhenj si “Speed ​​​​Racer” dhe “Valkyrie”, dhe së fundmi pati një rol në shtesën e fundit të ekskluzivitetit “Indiana Jones”.

Tragjedi/ Bie avioni, humb jetën aktori i Hollivudit dhe dy

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH