Bota

TRAGJEDI/ Aksidenti u merr jetën 8 personave, autobusi me punëtorë u përplas me...

Shkruar nga Liberale

TRAGJEDI/ Aksidenti u merr jetën 8 personave, autobusi me

Tetë persona humbën jetën dhe rreth 53 të tjerë u plagosën kur një autobus me punëtorë ferme u përplas dhe u përmbys në Floridan qendrore.

Autoritetet amerikane njoftuan se 40 nga të plagosurit u dërguan për të marrë ndihmë mjekësore në spital.

Autobusi doli nga West Highway 40, kaloi një gardh dhe më pas u përmbys, thanë zyrtarët.

Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit.

Poll
SHQIPENGLISH