Bota

TMERR/ Rrufeja godet 10 persona, si është gjendja e tyre

Shkruar nga Liberale

TMERR/ Rrufeja godet 10 persona, si është gjendja e tyre

Një goditje rrufeje në qytetin e Dresdenit në Gjermaninë lindore mbrëmjen e së hënës ka lënduar 10 persona, katër prej tyre në gjendje të rëndë.

Rrufeja goditi gjatë një stuhie në qytetin gjerman pak pas orës 17:00.

Shërbimet e urgjencës shpëtuan dy burra pasi pësuan arrest kardiak pas incidentit.

Tre gra dhe shtatë burra të moshës 26 deri në 41 vjeç u plagosën dhe u dërguan në spitalet aty pranë.

Poll
SHQIPENGLISH