Bota

Stuhia tropikale godet Meksikën, humbin jetën tre persona

Shkruar nga Liberale

Stuhia tropikale godet Meksikën, humbin jetën tre persona

Të paktën 3 persona kanë humbur jetën nga reshjet e dendura të shkaktuara nga stuhia tropikale “Alberto”, e cila ishte efektive në Meksikë. Për shkak të rrezikut të stuhive tropikale dhe përmbytjeve, zyrtarët nga shteti i Tamaulipas njoftuan se mësimi është pezulluar.

Autoritetet thanë se reshjet e mëdha të shiut në vend për shkak të stuhisë mund të jenë shpresë për problemin e thatësirës.

Zyrtarë të Mbrojtjes Civile në shtetin e Nuevo Leon njoftuan se 3 persona humbën jetën si pasojë e reshjeve të dendura të shiut.

Poll
SHQIPENGLISH