Bota

SHBA/ Të shtëna me armë zjarri në Philadelphia, raportohet për disa të plagosur

Shkruar nga Liberale
SHBA/ Të shtëna me armë zjarri në Philadelphia, raportohet

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në Filadelfian Perëndimore të mërkurën pasdite, raporton CNN.

Sipas të njëjtave burime raportohet për dhjetëra të plagosur. Policia beson se dy grupe kanë shkëmbyer armë zjarri në rrugë, ndërsa ka arritur të prangosë katër persona.

Një dëshmitare tha se po shijonte kohën me familjen e saj kur dëgjoi të shtëna. Të gjithë rreth saj filluan të vrapojnë, të bërtasin dhe të zbresin në tokë dhe ndërsa ajo vraponte, ajo kërkoi furishëm për djalin e saj, pastaj nënën, vëllezërit dhe gjyshen.

“Ne thjesht po vraponim dhe po vraponim dhe një nga anëtarët e familjes sime u qëllua në stomak”, tha Najah Bey për degën e CNN WPVI, duke treguar më vonë se kushëriri i saj ishte plagosur.

Ajo tha se “qindra” njerëz ishin të pranishëm gjatë ngjarjes.

“Nuk e dimë kush po qëllonte, nga erdhën të shtënat, por njerëzit filluan të qëllonin dhe të gjithë filluan të vrapojnë. Keni foshnja, të moshuar, të gjithë ishin aty për t’u kënaqur, dhe tani përfundojmë në dhomën e urgjencës.”

“Nuk mund të bësh as një festë pa pasur nevojë të shqetësohesh se dikush do të pushkatohet,” shtoi Bey.

Byroja e Alkoolit, Duhanit, Armëve të Zjarrit dhe Eksplozivëve iu përgjigj raporteve të të shtënave dhe është në vendngjarje, tha një zëdhënës.

Poll
SHQIPENGLISH