Bota

SHBA shpreson se do të zhvillohen bisedime të reja për pengjet në Gazë

Shkruar nga Liberale

SHBA shpreson se do të zhvillohen bisedime të reja për pengjet

Shtetet e Bashkuara kanë shpresë që bisedimet e ndërmjetësuara nga Katari mund të rezultojnë me një marrëveshje të re në mes të Izraelit dhe Hamasit, për t’i liruar pengjet, në këmbim të armëpushimit në Gazë, ka thënë Shtëpia e Bardhë të martën.

Hamasi, grup palestinez që udhëheq Gazën, është shpallur organizatë terroriste prej Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian.

“Nuk dua të them shumë publikisht, mirëpo kemi shpresë që mund të kemi fryte, dhe atë shpejt”, ka thënë zëdhënësi i Këshillit për Siguri Kombëtare i SHBA-së, John Kirby.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH