Bota

Putin: Jemi afër pikës pa kthim falë arrogancës së Perëndimit

Shkruar nga Liberale

Putin: Jemi afër pikës pa kthim falë arrogancës së

“Egoizmi dhe arroganca e shteteve perëndimore kanë çuar në gjendjen aktuale, bota i është afruar pikës pa kthim”, tha presidenti rus Vladimir Putin në margjinat e një takimi që pati të premten me udhëheqjen e ministrisë së Jashtme ruse.

“Më lejoni t’ju kujtoj se ishte Uashingtoni që minoi stabilitetin strategjik duke njoftuar tërheqjen e njëanshme nga Traktati i Mbrojtjes së Raketave Anti-Ballistik dhe heqjen e raketave me rreze të mesme dhe të shkurtër. Egoizmi dhe arroganca e shteteve perëndimore çoi në gjendjen aktuale jashtëzakonisht të rrezikshme. Ne kemi ardhur, dhe kjo është e papranueshme, afër pikës pa kthim”, tha Putin.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH