Bota

Presidenti iranian: Sulmi i Teheranit ndaj Izraelit është një “shenjë fuqie”

Shkruar nga Liberale

Presidenti iranian: Sulmi i Teheranit ndaj Izraelit është një

Presidenti iranian ka pohuar se sulmi i Teheranit ndaj Izraelit është një “shenjë fuqie”.

Irani lëshoi ​​më shumë se 300 dronë dhe raketa në Izrael fundjavën e kaluar, por u shkaktuan pak dëme.

Duke folur para një turme në qytetin e Damghan, Ebrahim Raisi tha se sulmi tregoi “vendosjen e fortë të kombit tonë”.

Ndërkaq, Izraeli kreu një sulm me raketa brenda Iranit para agimit të së premtes, raportuan mediat amerikane, duke cituar zyrtarë të paidentifikuar amerikanë dhe izraelitë.

Poll
SHQIPENGLISH