Bota

Pluhuri afrikan "pushton" disa zona të Greqisë, kjo VIDEO tregon pamjet

Shkruar nga Liberale

Pluhuri afrikan "pushton" disa zona të Greqisë, kjo VIDEO

Pluhuri afrikan ka mbuluar disa zona duke u kthyer në një shqetësim për banorët në Greqi.

Sipas meteorologve qytetarët të tregohen të kujdesshëm, ndërsa theksojnë se ky fenomen pritet të largohet gradualisht nga e mërkura.

Situata në Mesini dhe kryesisht në Kalamata është mbytëse, sipas mediave greke.

Situata është e vështirë edhe në zonat e Ilis, me pluhurin afrikan që ka “fshehur” qiellin, siç shihet edhe nga pamjet në portin e Katakolos, në plazhin e Karoutës dhe në zonën e Zaharos.

Poll
SHQIPENGLISH