Bota

Përmbytje të mëdha në Brazil, humbasin jetën 147 persona

Shkruar nga Liberale

Përmbytje të mëdha në Brazil, humbasin jetën 147

Numri i të vdekurve nga përmbytjet në shtetin më jugor të Brazilit, Rio Grande do Sul, u rrit në 147, thanë autoritetet lokale të hënën, ndërsa 127 persona janë ende të zhdukur.

Shirat e dendur kanë bërë që disa lumenj dhe liqene në rajon të arrijnë nivelet e tyre më të larta ndonjëherë.

Përmbytjet bllokuan rrugët dhe ndërprenë logjistikën, duke shkaktuar mungesë të mjeteve thelbësore të jetesës në zona të caktuara.

Poll
SHQIPENGLISH