Maqedoni

Të shtëna me armë zjarri drejt kyetarit të komunës në Maqedoninë e Veriut, plagoset zyrtari dhe shoferi (DETAJE)

Shkruar nga Liberale

Të shtëna me armë zjarri drejt kyetarit të komunës

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mesditën e sotme në Komunën e Haraçinës në Maqedoninë e Veriut ndërsa shënjestër ka qenë kryetari i kësaj komune.

Si pasojë e të shtënave, dy persona kanë mbetur të plagosur përkatësisht shoferi i kryekomunarit dhe një zyrtar komunal.

Personi që ka kryer sulmin, thuhet të jetë person i njohur për Policinë i cili ka qenë i përfshirë edhe në krime të tjera.

Sipas tij, në spital ndodhen 107 pacientë, mes tyre 4 fëmijë dhe 28 persona në gjendje kritike, në një godinë të papërshtatshme, ndërsa stafi nuk ka as mjetet elementare për t’u kujdesur.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH