Maqedoni

Shokohen mjekët, i gjejnë një telefon në stomak pacientit shqiptar

Shkruar nga Liberale

Shokohen mjekët, i gjejnë një telefon në stomak pacientit

Se do vinte dita që njeriu do të hante dhe telefonin, kjo thuajse nuk ishte imagjinuar nga askush i shëndetshëm mendërisht. Mediat e vendit fqinj raportojnë se në Malishevë ku brenda stomakut të një pacienti është gjetur dhe nxjerr një telefon. Rastim e kanë konfirmuar për mes një postimi Ordicanaca OSG ku ka ndarë edhe foto.

Më tej në njoftim bëhet me dije se pacienti që po trajtohej për çrregullime depresive dhe është dërguar nga familjaret në një klinikë në Malishevë. Pas vizitave mjekët kanë gjetur në stomakun e tij një telefon. Përmes një ndërhyrjeje mjekët kanë bërë të mundur heqjne e objektit nga stomaku.

“Pacienti NN, me çrregullime depresive, duke u trajtuar për sëmundje të varshmërisë, sillet nga familjaret ne ordinancën OSG ne Malishevë me ç’rast dhe i largohet trupi i huaj nga lukthi, me endoskop fleksibil duke manovruar me aksesoret përkatës, me asistim te Dr. Taulant Kryeziu, infermiere Florida Shala, procedura kryhet me sukses pa komplikime! Pacienti referohet për trajtim te mëtejshëm tek psikiatri”, thuhet në postimin e Ordinancës OSG.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH