Maqedoni

FOTO-EMRI/ Përplasje me armë zjarri në Shkup, vr*tet KËNGËTARI shqiptar 

Shkruar nga Liberale

FOTO-EMRI/ Përplasje me armë zjarri në Shkup, vr*tet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Shkup, ku si pasojë e disa të shtënave me armë, ka mbetur i vrarë një person dhe janë plagosur tre të tjerë.

Në këtë përleshje me armë ka mbetur i vdekur këngëtari dhe blogeri i njohur shqiptar, Amar Ismani.

FOTO-EMRI/ Përplasje me armë zjarri në Shkup, vr*tet

Kanë qenë edhe familjarët e Amarit që kanë konfirmuar vdekjen e tij përmes rrjeteve sociale.

“Të Allahut jemi dhe tek ai do kthehemi. Me zemër të thyer e të pikëlluar ju njoftoj se ka ndëruar jetë djali/vëllau jonë Amar Ismani. Ceremonia e varrimit do të bëhet sot me namazin e Iqindis në xhamin e Cairit, dhe pastaj te varezat në Butel”, kanë shkruar familjarët në Facebook.

FOTO-EMRI/ Përplasje me armë zjarri në Shkup, vr*tet

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH