Maqedoni

Aksidentohet autobusi nga Maqedonia e Veriut në Itali, humb jetën shoferi dhe plagosen 12 të tjerë

Shkruar nga Liberale

Aksidentohet autobusi nga Maqedonia e Veriut në Itali, humb jetën

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali, me pasojë një viktimë dhe 12 të plagosur. Të gjithë shtetasit e plagosur si dhe viktima me kombësi nga Maqedonia e Veriut.

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut njofton se përmes Ambasadës në Romë është informuar se në autostradën mes qyteteve Ascoli Piceno dhe Ankona në Itali ka ndodhur një aksident trafiku në të cilin mori pjesë edhe një autobus i një agjencie turistike nga Maqedonia e Veriut.

Në vendngjarje ka humbur jetën drejtuesi i autobusit R.I (1965), shtetas i Maqedonisë së Veriut, ndërsa 12 pasagjerë, po ashtu shtetas të RMV-së, kanë marrë lëndime të lehta.

“Ministria, nëpërmjet Ambasadës në Romë, vazhdon të jetë në komunikim të vazhdueshëm me institucionet kompetente italiane, të cilat po punojnë për zbardhjen e plotë të rastit”, thuhet në njoftim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH