Kosova

Vrau biznesmenin grek, e pëson grabitësi shqiptar, ja me sa vite burg dënohet

Shkruar nga Liberale

Vrau biznesmenin grek, e pëson grabitësi shqiptar, ja me sa vite burg

Me burg të përjetshëm është dënuar një 36- vjeçar shqiptar në Greqi i shpallur fajtor për vrasjen e një biznesmeni në 2013 teksa po tentonte që të grabiste në karburantin e tij.

Gjykata e shpalli fajtor edhe për një sërë veprash penale, si vrasje, tentativë grabitje, si dhe për armëmbajtje.

Ndërkohë vetë shqiptari para trupës gjykuese, ka mohuar çdo akuzë, raportojnë mediet greke.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH