Kosova

Sherri ku mbeti i vdekur 18-vjeçari, arrestohen dy të mitur

Shkruar nga Liberale
Sherri ku mbeti i vdekur 18-vjeçari, arrestohen dy të mitur

Në Podujevë, pas një përleshje fizike, dy të dyshuar të mitur e kanë goditur me një shkop tashmë të ndjerin, duke i shkaktuar lëndime trupore, ku si pasojë e tyre është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor.

Po më 15 janar me urdhër të Prokurorit të Shtetit, dy të miturit janë ndaluar për shkak të veprës penale “vrasje në tentativë” dhe rasti po hetohet në Prokurorinë Themelore në Prishtinë.

Brenda afatit ligjor, pranë gjykatës kompetente, prokurori ka kërkuar masën e paraburgimit për të dyshuarit, e cila është aprovuar dhe të dyshuarit aktualisht ndodhen nën masën e paraburgimit.

Gjatë ditës së sotme, prokurori i rastit është njoftuar se viktima ka ndërruar jetë dhe me urdhër të njëjtit trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH