Kosova

Rrahën për vdekje 18-vjeçarin në Podujevë, gjykata merr vendimin për dy autorët e mitur

Shkruar nga Liberale
Rrahën për vdekje 18-vjeçarin në Podujevë, gjykata

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit ndaj dy të dyshuarve, Artiol Abdullahut dhe Elton Kadrit, të akuzuar për vrasjen e 18-vjeçarit, Lulzim Zejnullahu në Podujevë. Lajmin e ka konfirmuar për mediat në Kosovë, zëdhënësja e Gjykatës Themelore në Prishtinë, Mirlinda Gashi.

“Është marrë vendimi ndaj tyre, tashmë iu është caktuar masa dhe janë dërguar në mbajtje”, tha ajo.

18-vjeçari Lulzim Zejnullahu vdiq të shtunën si pasojë e lëndimeve të shkaktuara nga dytë mitur. Ndërkohë, lidhur me rastin të hënën ka mbajtur konferencë për media kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliçi.

Bulliçi tha se njëri prej dy sulmuesve të mitur që e rrahën për vdekje 18-vjeçarin Lulzim Fejzullahu, është i dënuar me 3 vjet burgim për një rast të mëparshëm.

“Ndërsa i dyti, që është bashkëpjesëmarrës, që duket nga videot që u publikuan, nuk është që ka të hapur ndonjë rast nga organet e rendit”, tha ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH