Kosova

Presidenti Begaj niset drejt Kosovës, nesër takim ‘kokë më kokë’ me Vjosa Osmanin

Shkruar nga Liberale

Presidenti Begaj niset drejt Kosovës, nesër takim ‘kokë

Me ftesë të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, kreu i Shtetit bajram Begaj është nisur drejt Kosovës, ku do të qëndrojë edhe ditën e nesërme.

Presidenti do të mbajë një fjalë në Forumin Ndërkombëtar për Gratë, Paqe dhe Siguri që zhvillohet në Prishtinë në datën 15 prill 2024. 

Presidenti do të këtë një takim kokë më kokë me Osmanin si edhe disa takime bilaterale me personalite te rëndësishme kombëtare e ndërkombëtare

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH