Kosova

NDODH MREKULLIA! Nëna shqiptare vetëm 26 vjeçe sjell në jetë 4 foshnja, bebet dhe nëna gëzojnë shëndet të plotë

Shkruar nga Liberale

NDODH MREKULLIA! Nëna shqiptare vetëm 26 vjeçe sjell

Një nënë e re nga Podujeva, Kosovë ka lindur katërnjakë.

Sipas një njoftimi të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (ShSKUK) bëhet e ditur se nëna me inicialet D. S., 26 vjeçe, ka lindur me operacion, në kujdes shëndetësor të mjekëve, mamive dhe infermierëve.

“Tre fëmijë janë të gjinisë mashkullore dhe një e gjinisë femërore.

Stafi spitalor bën të ditur se nëna bashkë me fëmijët janë në gjendje të mirë shëndetësore. Tashmë fosnjat ndodhen nën përkujdesje të stafit mjekësor në Klinikën e Neonatologjisë, ku janë duke marrë trajtimet e nevojshme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH