Kosova

"I kuq flakë" në fytyrë dhe me flamurin serb në duar, ky është reagimi i Vuçiç gjatë votimit të OKB për rezolutën kundër genocidit

Shkruar nga Liberale

"I kuq flakë" në fytyrë dhe me flamurin serb në

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara miratoi dje rezolutën, sipas së cilës, 11 Korriku shpallet Ditë Ndërkombëtare e Përkujtimit të Viktimave të Gjenocidit në Srebrenicë.

Gjatë kohës kur janë publikuar votat e shteteve që votuan për rezolutën, pamjet e presidentit serb Aleksandër Vuçiç janë bërë virale në rrjetin social “X”.

Teksa mban flamurin serb në duar, i skuqur e plot inat, ai ka shfaqur edhe njëherë mohimin e gjenocidit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH